تاکسی بیسیم تهران
  • خانه
  • اخبار
  • ◄ خلاصه اظهارات چهار معاون حمل و نقل دریایی، جاده ای، ریلی و هوایی وزارت راه و شهرسازی

◄ خلاصه اظهارات چهار معاون حمل و نقل دریایی، جاده ای، ریلی و هوایی وزارت راه و شهرسازی

◄ خلاصه اظهارات چهار معاون حمل و نقل دریایی، جاده ای، ریلی و هوایی وزارت راه و شهرسازی
تین نیوز | چهار معاون حمل و نقلی وزیر راه و شهرسازی با حضور در یک نشست خبری مشترک وضعیت حمل و نقل هوایی، دریایی، ریلی و جاده ای در طول سال جاری با تاکید بر اقدامات مربوط به سفرهای نوروزی را تشریح کردند.

به گزارش تین نیوز، افتتاح سیستم کنترل اتوماتیک قطار در مسیر ریلی تهران- مشهد، امکان اعزام قطار در هر 10 دقیقه، رشد پنج درصدی مسافران نوروزی در راه آهن، خالی بودن بخشی از ظرفیت های قطارها در نوروز، کاهش سوانح ریلی در سال جاری، عدم وقوع هیچ سانحه دریایی منجر به تلفات، جابجایی بیش از 8 میلیون و 400 هزار مسافر نوروزی به وسیله شناورهای مسافرتی، اصلاح 460 نقطه حادثه خیز در جاده ها، پایین بودن استقبال از فروش اینترنتی بلیت اتوبوس سفرهای نوروزی، رشد خدمات به جای توسعه ناوگان، فنی بودن 60 درصد تاخیرهای پروازی، وضعیت بلیت های چارتری، عدم مجوز آنتونوف 140 و آزاد بودن سایر آنتونوف ها از جمله موضوعات و نکات مهم مطرح شده در این نشست خبری مشترک به شمار می رود.

بر اساس این گزارش، در این نشست محمد سعیدنژاد مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی، محسن پورسیدآقایی مدیر عامل شرکت راه آهن، داوود کشاورزیان رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای و علیرضا جهانگیریان رئیس سازمان هواپیمایی کشوری حضور داشتند.

اظهارات هریک از معاونان حمل و نقلی راه و شهرسازی در زیر ذکر شده است:

*اظهارات داوود کشاورزیان، رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای


نگهداری راه؛ برنامه سازمان راهداری
داوود کشاورزیان، رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای با اشاره به سفرهای نوروزی بیان داشت: برنامه سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در بخش راهداری حفظ سطح نگهداری راه به دلیل افت کیفیت به مرور زمان است.

وی با تشریح اقدامات سوی سازمان راهداری در 11 ماهه سال جاری گفت: با توجه به افزایش توجهات دولت و مجلس به حوزه راهداری، اعتبارات این سازمان  افزایش یافت که این مسئله موجب بهبود خدمات سازمان راهداری شد.

شناسایی 460 محل حادثه خیز
رییس سازمان راهداری افزود:‌ در سال 1393 سازمان راهداری 460 محل پر حادثه را در جاده‌های کشور شناسایی کرده و نسبت به اصلاح آن ها اقدام کرد. همچنین 250 دستگاه پل نیز در جاده‌های کشور تعمیر اساسی شد و 60 ساختمان راهداری نیز در محورهای مواصلاتی کشور بهبود شرایط پیدا کردند.

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای افزود: به دلیل حجم زیاد سفرها، سازمان از 11 مهندس مشاور برای مطالعه و بررسی 34 هزار کیلومتر از راه های شریانی به منظور تشخیص و اقدام به رفع ایرادات استفاده کرده است.
 
وی با اشاره به اجرای عملیات بر روی بیش از 10 میلیون تن آسفالت در طول ماه‌های گذشته اظهار کرد: در کنار آن بیش از 2460 کیلومتر عملیات حفاظتی در جاده‌های کشور انجام شد که می توان بحث اصلاح خط کشی در 72 هزار کیلومتر از جاده‌های کشور و نصب 250 هزار علائم اطلاعاتی را نیز به آن اضافه کرد.

رشد خدمات به جای توسعه ناوگان

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به مدیریت حمل و نقل مسافر در بخش جاده ای با بیان اینکه تعداد خودروهای شخصی روز به روز درحال افزایش است بیان کرد: طی یک سال گذشته رشد چندانی در ناوگان وجود نداشته است و بخش اعظم سیاست های سازمان در خصوص حمل و نقل مسافر در راستای توسعه خدمات صورت پذیرفته است.
 
رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای با بیان اینکه 30 درصد پیش فروش بلیت های نوروزی در سال گذشته از طریق اینترنت بوده، افزود: پیش فروش اینترنتی بلیت های نوروزی به منظور جلوگیری از سردرگمی در ترمینال ها ساماندهی شد.  الببته میزان استقبال اینترنتی از بلیت های نوروزی اتوبوس، زیاد نبوده است.
 

* اظهارات محسن پورسیدآقایی، مدیرعامل شرکت راه آهن


افزایش پنج درصدی مسافران نوروزی

محسن پورسیدآقایی، مدیرعامل شرکت راه آهن نیز با اشاره به برنامه ها و اقدامات راه آهن برای سفرهای نوروزی اظهار داشت: در سال جاری یک میلیون و 960 هزار ظرفیت مسافر وجود داشته است که نسبت به سال گذشته 5 درصد افزایش داشته است.
 
بیش از 50 درصد بلیت های قطار فروخته شده است
معاون وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: در حال حاضر بیش از 50 درصد بلیت ها به فروش رفته است و همین حدود هنوز فروش نرفته است که متقاضیان می توانند با مراجعه به آژانس ها در سایت اینترنتی برای خرید بلیت اقدام نمایند.

وی افزود: همچنین برای سفرهای نوروزی 4 قطار از مبدا تهران، زنجان، تبریز و قم اضافه گردیده است.

پورسیدآقایی با اشاره به اولویت های شرکت راه آهن یادآور شد: تقویت سیستم های ایمنی در حرکت راه آهن، پیگیری مسائل آموزشی و تربیت نیروی انسانی متخصص در بخش سیر و حرکت، عمده این اقدامات است.
 
کاهش سوانح ریلی
وی با اشاره به کاهش سوانح ریلی در سال جاری گفت: 23 درصد از بخش ناوگان و 40 درصد در بخش عوامل انسانی، کاهش سوانح داشته ایم.

پورسیدآقایی اظهار داشت: سوانح یا خرابی خط موجب بروز تاخیرات طولانی‌تر می‌شود مثلا محور جنوب که 50 سال بازسازی نشده بود مشکل خروج واگن از خط را داشتیم که به تاخیرات بعدی می‌انجامید.

متوسط تاخیر قطارها، 23 دقیقه است
 وی با بیان اینکه تاخیرات قطارها روزانه رصد می‌شود، گفت: متوسط کل تاخیر قطارهای کشور 23 دقیقه است.
 
بهره برداری از سیستم کنترل اتوماتیک قطار
مدیرعامل شرکت راه آهن از بهره برداری سیستم کنترل اتوماتیک قطار از ابتدای سفرهای نوروزی در مسیر تهران-مشهد خبر داد و گفت: با بهره مندی از این سیستم می توان از سرعت غیرمجاز قطار به صورت اتوماتیک جلوگیری نمود.
 
وی یادآور شد: در حال حاضر هیچ محدودیتی در مسیر تهران-مشهد نخواهیم داشت و این مسیر قابلیت تردد قطار با فاصله هر 10 دقیقه را دارد و می تواند به دو برابر این ظرفیت نیز دست یابد.

پورسیدآقایی درباره خط آهن اصفهان- شیراز گفت: با وجود دو بار افتتاح زود هنگام این مسیر ریلی هنوز ساخت آن به اتمام نرسیده است و تکمیل این مسیر 300 میلیارد تومان نیاز دارد در حالی که ما می‌توانیم فقط سالانه 30 میلیارد تومان به آن بودجه اختصاص دهیم.
 
مدیرعامل راه‌آهن  اظهار داشت: خط آهن کرمان- زاهدان به صورت نیمه‌کاره افتتاح شد، این خط سیستم علائم ندارد و گالری‌ها که باید جلوی حرکت ماسه‌ها را بگیرند ساخته نشده است.

* اظهارات سعیدنژاد، مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی
 
عدم وقوع حادثه دریایی در سال جاری

محمد سعیدنژاد، مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی نیز در این نشست با اشاره به برنامه های این سازمان در قبال سفرهای نوروزی بیان داشت: سفرهای دریایی جای خود را در میان مردم باز کرده است.
 
وی افزود: به همین خاطر سازمان بنادر و دریانوردی، توسعه کار خود را در بخش شناورها در اختیار بخش خصوصی قرار داده و این شناورها از لحاظ ظاهری و ایمنی نسبت به نمونه های قبلی کاملا متفاوت شده اند.
 
معاون وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: علی رغم افزایش سفرهای دریایی در سال جاری هیچ گونه حادثه دریایی به وقوع نپیوسته است.
 
سعیدنژاد با اشاره به شناورهای مسافربری داخل کشور بیان کرد: با توجه به ظرفیت ساخت داخل کشور و منابع قرار گرفته از سوی سازمان در اختیار بخش خصوصی، کلیه شناورها نوسازی شده و همچنین از تردد شناورهای غیر استاندارد جلوگیری به عمل آمده است.
 
تعداد شناورهای نوروزی
رئیس سازمان بنادر دریانوردی یادآور شد: برای نوروز 94، تعداد 75 شناور مسافربری با ظرفیت 6 هزار و 755 صندلی آمده جابجایی هموطنان شده اند که نسبت به سال گذشته از نظر تعداد 16 درصد افزایش داشته است.
 
وی از افزایش 31 شناور لندینگ کرافت به این ناوگان خبر داد و گفت: به دلیل استقبال مردم از لندینگ کرافت ها برای جابجایی خودروهای خود تعداد این ناوگان به 1750 شناور رسیده است.
 
پیش بینی تعداد سفرهای دریایی در نوروز
سعیدنژاد با اشاره به جابجایی 7 میلیون مسافر از طریق حمل و نقل دریایی بیان داشت: پیش بینی ما جابجایی هشت میلیون و 400 هزار نفر مسافر برای نوروز 94 و حدود 18 میلیون نفر برای کل سال آینده می باشد.

وی با اشاره به استانداردهای حوزه دریایی برای جابجایی مسافران اظهار کرد: تلاش سازمان بنادر بر اصلاح آبراه‌های موجود در مسیر شناورها بوده که خوشبختانه مدتهاست این آبراه ها از نظر ایمنی به سطح استاندارد رسیده‌اند.

* اظهارات جهانگیریان، رئیس سازمان هواپیمایی کشوری

افزایش مجوز پروازهای داخلی، بین المللی و نوروز
همچنین علیرضا جهانگیریان، رئیس سازمان هواپیمایی کشوری در این نشست با تشریح عملکرد 11 ماهه این سازمان و اقدامات لازم برای سفرهای نوروزی گفت: برای تاریخ‌های 20 اسفند ماه تا 15 فروردین 94 بخش عمده مجوزها، برنامه‌ای است ضمن آنکه مجوزهای پروازهای فوق‌العاده نیز صادر می‌کنیم.
 
رئیس سازمان هواپیمایی افزود: امسال نسبت به نوروز سال گذشته 4 درصد افزایش در بخش مجوز پروازهای برنامه‌ای داخلی و 7 درصد افزایش در بخش مجوز پروازهای برنامه‌ای بین‌المللی داشته‌ایم.
 
جهانگیریان با بیان اینکه برای نوروز امسال 2 هزار و 350 مجوز پرواز فوق‌العاده برای شرکت‌های داخلی صادر شد که نسبت به سال گذشته 65 درصد رشد داشته است، اظهار داشت: نوروز امسال 1900 مجوز پرواز خارجی برای شرکت‌های داخلی صادر شد که نسبت به سال قبل 22 درصد رشد داشت.
 
وی همچنین بیان کرد: امسال اعطای مجوز پرواز به ایرلاین‌های خارجی 8 درصد کاهش داشت و به 2 هزار و 833 مجوز رسید.
 
جهانگیریان با بیان اینکه کل پروازهای نوروزی امسال شامل برنامه‌ای و فوق‌العاده نسبت به سال گذشته 7 درصد رشد داشته است، گفت: سال گذشته 2 میلیون و 800 هزار مسافر در نوروز جابجا شد که امسال به بیش از 3 میلیون مسافر خواهد رسید.

وی افزود: حمل و نقل هوایی 3 درصد حمل و نقل کشور را دارد گفت: هر جا عرضه کمتر از تقاضا باشد بازار سیاه رخ می‌دهد و در این باره اهرم‌ها نظارتی باید به دقت وارد شوند.

تعداد مسافران هوایی بین المللی و حج
وی با ارائه گزارشی از عملکرد 11 ماهه سازمان هواپیمایی کشوری اظهار داشت: امسال در  11 ماه 17 میلیون مسافر داخلی و 10 میلیون در مسیرهای بین‌المللی و حج اعزام و پذیرش شدند.
 
وی افزود: همچنین در سال جاری پروازهای جدید بین‌المللی راه‌اندازی شد و ایر‌لاین‌های آلمانی، اتریش و ایتالیا فعال شدند.
 
جهانگیریان با بیان اینکه موافقتنامه با کشور پرتغال به امضا رسیده است، گفت: برای اولین بار پرواز مستقیم ایران - پرتغال برقرار می‌شود.
 
تعیین تکلیف پروازهای چارتری

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر تعیین تکلیف پروازهای چارتری توضیح داد: تا پیش از این چارتر ضوابط خاصی نداشت و بخشنامه‌های متفاوتی در این باره به ایرلاین‌ها ابلاغ می‌شد اما در آئین‌نامه جدید تاسیس ایرلاین‌ها به موضوع چارتر دقیقا اشاره شده است که این مورد به تصویب رسید و ابلاغ شد.
 
جهانگیریان تاکید کرد: شرکت‌های هواپیمایی نمی‌توانند بیش از 15 درصد ظرفیت خود را به چارتر اختصاص دهند و اگر ایرلاینی بیش از این رقم را به چارتر اختصاص دهد، ایرلاین چارتری خواهد بود و باید از آئین‌نامه چارتری تبعیت کند.
 
رئیس سازمان هواپیمایی با بیان اینکه به ایرلاین‌های موجود شش ماه مهلت داده‌ایم که خود را با آئین‌نامه جدید مطابقت بدهند، گفت: البته برخی ایرلاین‌ها نظیر ایران‌ایر و ماهان کمتر از 10 درصد پرواز چارتری دارند اما به هر حال باید همه ایرلاین‌ها در این باره تعیین تکلیف شوند.
 
دلایل تاخیرهای پروازی
وی همچنین درباره تاخیرات پروازی گفت: 60 درصد تاخیرهای پروازی به دلیل مشکلات فنی و 20 درصد به خاطر شرایط آب و هوایی است.

جهانگیریان افزود: متوسط پروازهای تاخیری ما امسال 30 تا 35 درصد بود و عمده دلیل آن، محدودیت‌های هوانوردی و شرایط جوی بود.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری به آمار تاخیرهای پروازی آمریکا اشاره کرد و گفت: آمار تاخیرهای پروازی این کشور بر روی سایت وزارت حمل و نقل از سال‌های 2005 تا 2014 نشان می دهد در سال 2014، پروازها، 21.3 درصد پروازها تاخیر داشته است.

فقط "آنتونوف 140" از بین آنتونوف ها مجوز پرواز ندارد
وی همچنین درباره پرواز هواپیمای آنتونوف توضیح داد: فقط آنتونوف 140 که اخیرا در حوالی مهرآباد سانحه داد مجوز پرواز ندارد و بقیه آنتوف‌ها در صورت اخذ مجوز می‌توانند پرواز کنند.
 

 

 

 
 
 
 
 
 

Read more http://tinn.ir/vdch-mnk.23n-qdftt2.html


تاکسی بیسیم تهران در فیسبوکتاکسی بیسیم تهران در گوگل پلاستاکسی بیسیم تهران در توئیترتاکسی بیسیم تهران در یوتیوبفید تاکسی بیسیم تهران

تماس رایگان با تاکسی بیسیم تهران 1828